KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15763380
nr 1576 3380
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, "Sommarlandskap med fors". Signerad. Olja på duk, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 67x78 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
måndag 6 november 2023
kl 20:29:00
3/11 23:49:40
100 kr
6/11 18:20:40
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson